Dobiegły końca zdjęcia do ostatniego odcinka finałowego sezonu serialu The Walking Dead. Ostatni sezon został podzielony, aż na trzy części.

Kręcimy ostatni dzień. 12 lat”, powiedział producent wykonawczy i charakteryzator The Walking Dead Greg Nicotero, który również wyreżyserował finał serii, osobnym filmie z Normanem Reedusem:

Kocham cię, kolego. Dziękuję za wszystko. To była prawdziwa radość” – odpowiedział Norman Reedus. 

„Ostatni raz… wysyłając wiele promieni miłości do mojego kreatywnego zespołu w ostatnim dniu kręcenia zdjęć! Co za niesamowita 12-letnia seria” – napisała na Twitterze scenarzystka i producentka The Walking Dead, LaToya Morgan. „Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tej wspaniałej grupy utalentowanych ludzi”.

The Walking Dead zadebiutował na ekranach w 2010 roku. W tym czasie ten dramatyczny serial o zombie, oparty na komiksach Roberta Kirkmana, rozrósł się do 177 odcinków, gromadząc liczną społeczność fanów na całym świecie.

Program stał się najwyżej ocenianym programem telewizji kablowej w historii i w najbliższej przyszłości będzie rozwijany poprzez spin-offy, w tym samodzielny serial o przygodach Daryla (Norman Reedus) i Carol (Melissa McBride), a także Maggie (Lauren Cohan). i Negana (Jeffrey Dean Morgan).

Ponadto w produkcji jest seria antologii „Stories of the Walking Dead”, a 17 kwietnia rozpocznie się siódmy sezon „ Fear the Walking Dead ”. Ponadto nie zapomnij o solowych filmach o Ricku Grimesie.

The Walking Dead to także seria świetnych gier na temat zombie. Zombie to w końcu nie tylko seria Resident Evil.

Ostatnie osiem odcinków ostatniego sezonu The Walking Dead zostanie wyemitowanych jeszcze w 2022 roku.