Cenega z przyjemnością informuje, że gra Resident Evil: Operation Raccoon City jest już dostępna w sprzedaży na konsole Playstation®3 i Xbox360®. Gra wydana jest w podwójnej wersji językowej do wyboru (polskiej kinowej lub angielskiej). Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy raz kiedy gra z kultowej serii Resident Evil ukazuje się w polskiej wersji językowej na konsolach. Dodatkowo, w polskiej wersji językowej, dostępna jest też rozbudowana intrukcja online – link.

Resident Evil: Operation Raccoon City to prawdziwa drużynowa strzelanka TPP przedstawiona w mrocznym i złowrogim uniwersum Resident Evil. Specyfika świata gry zapewnia nie tylko bogate tło do działań, ale odznacza się również wyjątkową i porywającą mechaniką walki. Zombie i mutanty, twory organizacji Umbrella, tylko dolewają oliwy do ognia, gdy gracze rywalizują z przeciwną drużyną, a także muszą poradzić sobie z trzecią i niespodziewaną stroną konfliktu. Rezultatem tego jest zupełnie nowy styl gry, łamiący konwencje tradycyjnych drużynowych shooterów.

Akcja gry rozgrywa się we wrześniu 1998 roku w otoczonym ponurą sławą Raccoon City. Gdy Korporacja Umbrella dowiaduje się, że jeden z jej czołowych naukowców, dr William Birkin, planuje sprzedać eksperymentalny wirus G rządowi USA, wysyłaja elitarną jednostkę Umbrella Security Service (USS) do swojej sekretnej placówki badawczej w celu zabezpieczenia jedynej znanej próbki wirusa. Przebieg operacji zmienia się na gorsze, gdy dr Birkin wstrzykuje sobie ostatnią dawkę, przepoczwarzając się w śmiercionośną kreaturę, G-Birkina. Podczas walki śmiertelny wirus T zostaje wpuszczony do miejskiej sieci wodociągowej i rozprzestrzenia się po Raccoon City, zarażając całą jego populację. Ponieważ konieczne jest zatuszowanie całej sprawy, Umbrella wysyła do Raccoon City elitarny oddział, aby pozbył się wszelkich dowodów jej zaangażowania w całą tę sprawę. Tymczasem rząd USA nakłada na miasto kwarantanną i wysyła własny odział specjalistów, by zlokalizować źródło tajemniczej zarazy. W sprawę zostają wplątani młody policjant Leon S. Kennedy i Claire Redfield.

Gracze wcielają się w żołnierzy Umbrella Security Service, a rozgrywkę mogą toczyć w pojedynkę lub w grupie do czterech graczy, przeciwstawiając się wszystkim rywalizującym siłom w Raccoon City. Wybierać można spośród sześciu postaci, z których każda posiada unikalne umiejętności. Wśród nich są np. Four-Eyes – naukowiec potrafiąca manipulować wirusem T i dzięki temu przejmować kontrolę nad mutantami oraz kapitan Lupo – dowódca drużyny i specjalista od wszelkiego rodzaju broni.

Cechy gry:

  • Drużynowy shooter osadzony w ponurym i złowieszczym uniwersum Resident Evil.
  • Walcz razem z trójką znajomych jako żołnierz Umbrella Security Service w trybie kampanii.
  • Wybieraj spośród sześciu postaci, członków U.S.S, z których każdy posiada unikalne umiejętności.
  • Walcz o przeżycie używając sprayu antywirusowego, specjalnych umiejętności postaci albo otrzymując pomoc od naukowca – Berty – zanim stan bohatera pogorszy się na tyle, by zmienić go w brutalne zombie atakujące członków własnego zespołu.
  • Powrót ikonicznych przeciwników, lokacji i postaci znanych z serii Resident Evil – m. in. Leona S. Kennedy’ego i Hunka.
  • Napisz na nowo historię zarazy w Raccoon City. Zniszcz wszystkie dowody zaangażowania Umbrelli w wydarzenia w Ratuszu i odkryj prawdziwe intencje wywodzącego się z UBCS Nicholaia Ginovaefa.
  • Eksploruj Raccoon City, zbieraj dowody i informacje wywiadowcze i przekazuj je do sztabu Umbrelli.
  • Tryby multiplayer, oparte na rywalizacji, dostarczą niespotykanych wrażeń dzięki trzem stronom konfliktu – Umbrella Security Service, US Special Ops oraz hordom zombie i mutantów – tworów korporacji Umbrella.

Informacja prasowa: Cenega