Kim właściwie jest zombie? Polska Wikipedia tłumaczy to pojęcie w następujący sposób:

Zombie (żywy trup, umarlak) – fantastyczna nieumarła istota popularna szczególnie w horrorach. Słowo zombie pochodzi prawdopodobnie od afrykańskiego zumbi (fetysz w języku kikongo) lub od nzambi (bóg w języku kimbundu), w Polsce przejęte zostało ono z języka angielskiego; spotkać można się także ze spolszczoną formą zombi. Termin ten rozpowszechnił William Seabrook pod koniec lat 20. XX wieku w swojej książce The Magic Island. (Źródło)

Zombiaki to bardzo modny temat w popkulturze. Ile już tego było? Gry, komiksy, filmy, stroje, książki, aplikacje mobilne… W porównaniu do innych zagrożeń nieumarli wydają się w miarę łatwi do pokonania. Nie trzeba w końcu mieć nadludzkich mocy, być superbohaterem i podobno właśnie dlatego tematyka ta zdominowała ludzkie umysły.

O czym będziemy pisać na naszej stronie? Nazwa witryny www  jest związana z Raccoon City – to małe przemysłowe miasteczko położone w środkowozachodniej części USA. Zostało zniszczone podczas wybuchu epidemii wirusa T w 1998 roku, oczywiście w uniwersum Resident Evil (a nie naprawdę ;)). I właśnie w głównej mierze będziemy skupiać się na grach i filmach związanych z tą tematyką. Niedługo odbędzie się premiera nowego zupełnie innego od pozostałych – Resident Evil 7. Gra zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One, komputerach PC, a nawet na googlach wirtualnej rzeczywistości – PlayStation VR. Widać, że ta seria ciągle żyje i Capcom wypuszcza nowe gierki z logiem Biohazard. Nie zabraknie również licznych galerii i filmów. Postaramy się co jakiś czas wrzucać również artykuły publicystyczne.

Nasza tematyka będzie sięgać dalej niż tylko gry na konsole PS4 i XONE, ale będziemy pisać również o filmach i serialach np. The Walking Dead. Możecie nas śledzić również na portalach społecznościowych – linki znajdziecie na górze strony lub na dole w stopce. Jeśli macie jakieś pomysły lub chcecie byśmy napisali o czymś konkretnym walcie śmiało!